1-1-e1669908198824-png
largodaportagem-statue-joaquimantóniodeaguiar-visitercoimbra-Portugal-turizëm

Sugjerime për vendet për të ngrënë në Coimbra: më të mirat e rajonit

Pasta Briosa

Ideashtë një ide e mirë për një vend për të bërë një pushim. Ju mund të pini një kafe dhe të hani pasta të famshme të Santa Clara dhe Tentúgal. Këto janë ëmbëlsira me bazë veze. Dhe vendi më i mirë për këtë është Pastelaria Briosa (Largo da Portagem).

Ju nuk mund të humbisni shijimin e këtyre pastave gjatë shëtitjes në qytet!

Pasteli i Tentúgal është një karamele tipike portugeze, e krijuar nga murgeshat Karmelite të Carmelo de Tentúgal dhe e prodhuar që nga fundi i shekullit XIX.

pasteldetentugal-kafe-santakruz-portugali-koimbra
Pastel nga Tentúgal

Karakteristikat e njohura të kësaj ëmbëlsire janë brumi i hollë dhe i freskët. Unike në ëmbëlsirat Portugeze, dhe mbushjen e vezëve.

Pastel Santa Clara është një delikatesë shumë e famshme në Portugali. Me origjinë nga manastiri me të njëjtin emër, është një nga ëmbëlsirat më të famshme të manastirit.

pasteldesantaclara-kafe-santakruz-portugali-koimbra
Pasteli i Santa Clara

Origjina e tij daton në mesin e shekullit të XNUMX -të, në manastirin që mban të njëjtin emër, në Coimbra. Ai përmban përbërësit e mëposhtëm: pasta filo, sheqer pluhur, të verdhë veze, bajame, margarinë, sheqer krem, limon.

Artikujt e fundit