1-1-e1669908198824-png
Pse të zgjidhni Algarve për të rimbushur bateritë tuaja?

Pse të zgjidhni Algarve për të rimbushur bateritë tuaja?

Dëshironi të merrni kohë për të rimbushur bateritë tuaja? Takohuni në një qytet bregdetar në Portugali: Albufeira.

Aty do të gjeni një terapist masazhi të specializuar në terapinë neuromuskulare. Ky profesionist i mirëqenies do t'ju ofrojë lloje të ndryshme masazhesh për t'ju ndihmuar të ndiheni më mirë në trup dhe mendje.

Pikat e forta të rajonit të Algarve

Ky rajon i Portugalisë jugore është shumë i popullarizuar me pushuesit. Ideale për të kaluar një kohë të mirë, ka plazhe parajsore të kufizuara me male. Uji i kristaltë, rëra e bardhë, fundet shkëmbore, shpellat misterioze dhe shkëmbinjtë i japin jetë plazheve më të bukura në vend.

Përveç peizazheve të jashtëzakonshme, Algarve ka një klimë shumë verore. I butë dhe i ngrohtë, shfaq temperatura midis 15 dhe 30 °. Kështu, ju do të përfitoni plotësisht nga dielli dhe aktivitetet në natyrë.

Sa i përket aktiviteteve, do të jeni të prishur për zgjedhjen! Zhytuni për të eksploruar ujërat transparente që kufizohen me limane madhështore të egra, përsosni lëvizjen tuaj në një nga shumë fusha golfi në rajon, mbushni ndjenjat në një park ujor ose shijoni një pjatë tipike, ditët tuaja do të jenë shumë të ngarkuara!

Para se të largoheni nga ky rajon madhështor, mos harroni të shëtisni nëpër qytetet e tij (Tavira, Olhao, Albufeira, Carvoeiro etj.) Për të thithur historinë dhe traditat e tij. Ju nuk do t'i rezistoni sharmit të shtëpive tradicionale të zbukuruara me të bardha dhe të mbuluara me vatra të zbukuruara.

Një moment i merituar i mirëqenies

Pas gjithë këtyre aktiviteteve emocionuese, do të keni merituar një moment mirëqenieje! Kjo është pikërisht ajo që ofron Caroline Bizetto e bazuar në Albufeira (https://www.caroline.pt) Kjo terapist me përvojë masazhi kryen masazhe neuromuskulare. Këto trajtime ndihmojnë në zbutjen e dhimbjeve, luftën kundër mosfunksionimit të sistemeve skeletore dhe muskulare dhe promovojnë shëndetin dhe mirëqenien për të përmirësuar cilësinë e jetës.

Olineshtë falë trajtimeve terapeutike për parandalimin, shërimin dhe rehabilitimin e muskujve, por edhe trajtimet estetike që Caroline Bizetto plotëson pritjet e klientëve të saj. Çfarëdo veprimi të ndërmerret, shëndeti dhe mirëqenia juaj janë në zemër të vëmendjeve të tij. Qëllimi i Caroline: të jeni vazhdimisht duke ju dëgjuar për të lehtësuar sëmundjet tuaja dhe për të promovuar mirëqenien tuaj.

Masazhet e ofruara nga Caroline Bizetto

Për të siguruar shëndetin dhe mirëqenien e secilës prej klientëve të saj, kjo terapiste pasionante masazhesh praktikon lloje të ndryshme masazhesh.

Masazhi relaksues do t'ju ndihmojë të relaksoheni. Ju do të qetësoni trupin dhe mendjen tuaj. Masazhi terapeutik synon dhimbjen e lokalizuar të muskujve. Mund të ndërhyjë përveç trajtimit mjekësor. Masazhet sportive qetësojnë tensionin e muskujve dhe synojnë parandalimin e lëndimeve të caktuara.

Kullimi limfatik lufton celulitin, zvogëlon ënjtjen dhe nxit shërimin pas operacioneve të caktuara. Shumë e dobishme për trupin, kjo terapi përmirëson qarkullimin, promovon oksigjenimin e indeve, rigjenerimin e fibrave dhe eliminimin e toksinave.

Më në fund, masazhet në çift do t'ju lejojnë të ndani një moment relaksi të merituar!

Artikujt e fundit