39578621_wm-5413743-9899437-jpg

Vizioni | Qeveria po forcon buxhetin e saj për blerjen e veprave bashkëkohore të artit
Nuk ka më lajme

Zgjedhjet e modës që shënojnë Gala XXVI e Golden Globes

Zgjedhjet e modës që shënojnë Gala XXVI e Golden Globes

Princesha Charlene e Monakos merr pjesë në shfaqjen Akris gjatë Javës së Modës në Paris

Princesha Charlene e Monakos merr pjesë në shfaqjen Akris gjatë Javës së Modës në Paris

Inteligjenca Artificiale kundër të Drejtave dhe Lirive

Inteligjenca Artificiale kundër të Drejtave dhe Lirive

10 ide për sytjena me dantella

10 ide për sytjena me dantella

Junior VISION Tetor 2022

Junior VISION Tetor 2022

Shtëpia është kthyer me tendencat e dizajnit të brendshëm

Shtëpia është kthyer me tendencat e dizajnit të brendshëm

Princi Harry do të ketë thënë

Princi Harry thotë 'gjëra të pakëndshme' për mbretëreshën Camilla

Vizatime të pabotuara nga Kopshti Botanik i Coimbra të zbuluara në një katalog

Vizatime të pabotuara nga Kopshti Botanik i Coimbra të zbuluara në një katalog

PRIMA 17 figura

Provat e reja tregojnë se arinjtë nuk janë mishngrënës

Provat e reja tregojnë se arinjtë nuk janë mishngrënës

"Cindy Sherman: Metamorphoses", në Serralves: Një vënie në skenë në 100 imazhe dhe një afresk i paparë

"Cindy Sherman: Metamorphoses", në Serralves: Një vënie në skenë në 100 imazhe dhe një afresk i paparë

Ivo Lucas dhe Joana Aguiar kanë një marrëdhënie të ulët në Golden Globes

Ivo Lucas dhe Joana Aguiar kanë një marrëdhënie të ulët në Golden Globes

udhëtim fotografik

Udhëtim fotografik "Të jetosh midis asaj që mbetet" nga Mário Cruz në Almada deri në dhjetor

Lansimi i SUV elektrik Polestar 3 më 12 tetor

Lansimi i SUV elektrik Polestar 3 më 12 tetor

PRIMA i pëlqen gatimet Casa Davolta, modelet e reja Hunter dhe rikthimi i Chefs on Fire

PRIMA i pëlqen gatimet Casa Davolta, modelet e reja Hunter dhe rikthimi i Chefs on Fire

Në Caras Decoração, tetori mbërrin me dizajn dhe shumë mirëqenie

Në Caras Decoração, tetori mbërrin me dizajn dhe shumë mirëqenie

Një biftek kundër depresionit? Studimi lidh konsumin e viçit me rrezikun më të ulët të sëmundjes

Një biftek kundër depresionit? Studimi lidh konsumin e viçit me rrezikun më të ulët të sëmundjes

Në kërkim të njerëzve për një marrëdhënie serioze (dhe efektive).

Në kërkim të njerëzve për një marrëdhënie serioze (dhe efektive).

David Fonseca, në Lisbonë dhe Porto: Udhëtim në brendësinë e artistit

David Fonseca, në Lisbonë dhe Porto: Udhëtim në brendësinë e artistit

Polestar 2 në provë:

Polestar 2 në shqyrtim: “OK Google, çfarë mendoni për këtë makinë? »

João Mota: Frika e aktorit në kohën e kthimit të tij

João Mota: Frika e aktorit në kohën e kthimit të tij

Carolina Deslandes: kur rrobat janë një mesazh

Carolina Deslandes: kur rrobat janë një mesazh

5 tetor: Marcelo kërkon që demokracia të përparojë me

5 tetor: Marcelo bën thirrje që demokracia të përparojë me "një rrugë për të gjithë"

Temperaturat mbi 30 gradë, pluhur dhe rritje e rrezikut nga zjarri në ditët në vijim

Temperaturat mbi 30 gradë, pluhur dhe rritje e rrezikut nga zjarri në ditët në vijim

Vasco Palmeirim u votua si personaliteti argëtues i vitit

Vasco Palmeirim u votua si personaliteti argëtues i vitit

Pesë gjëra që nuk duhen humbur me rastin e 6-vjetorit të MAAT - Gjithçka është falas

Pesë gjëra që nuk duhen humbur me rastin e 6-vjetorit të MAAT – Gjithçka është falas

Kush ishte Alfred Nobel?

Si mund të ndikojë në Harry dhe Meghan vendimi i diskutueshëm i Mbretëreshës Margaret të Danimarkës

Si mund të ndikojë në Harry dhe Meghan vendimi i diskutueshëm i Mbretëreshës Margaret të Danimarkës

Meta lançon mjete të fuqizuara nga AI që e bëjnë më të lehtë kalimin midis çipave Nvidia dhe AMD

Meta lançon mjete të fuqizuara nga AI që e bëjnë më të lehtë kalimin midis çipave Nvidia dhe AMD

Axhenda e prindërve dhe e fëmijëve: filloni vjeshtën në një mënyrë të madhe

Axhenda e prindërve dhe e fëmijëve: filloni vjeshtën në një mënyrë të madhe

TVI thërret Cristina Ferreira që të mposhtë CIS në ditëlindjen e saj

TVI thërret Cristina Ferreira që të mposhtë CIS në ditëlindjen e saj

Pasuritë e paluajtshme: Çmimet e Lisbonës tejkalojnë ato të Madridit, Barcelonës dhe Milanos

Pasuritë e paluajtshme: Çmimet e Lisbonës tejkalojnë ato të Madridit, Barcelonës dhe Milanos

VOLT Live: manuali i ri i përdorimit të automjeteve elektrike

VOLT Live: manuali i ri i përdorimit të automjeteve elektrike

PSD konsideron

PSD e konsideron "të papranueshme" që Pizarro të mos korrigjojë gabimin "menjëherë"

Sara Matos vë bast për një look të frymëzuar nga Zendaya

Sara Matos vë bast për një look të frymëzuar nga Zendaya

Victoria Beckham bën debutimin e saj në Javën e Modës në Paris, e shoqëruar nga djali dhe nusja e saj

Victoria Beckham bën debutimin e saj në Javën e Modës në Paris, e shoqëruar nga djali dhe nusja e saj

Z. Gonçalo Z. Tavares

Z. Gonçalo Z. Tavares

Verërat: një vend i mirë në diell

Verërat: një vend i mirë në diell

Arte dhe zanate: këtë javë të gjitha rrugët të çojnë në Oeiras

Arte dhe zanate: këtë javë të gjitha rrugët të çojnë në Oeiras

Casa Dentro: Mos e humbisni, më 6 tetor, bisedën me Vítor Sobral

Casa Dentro: Mos e humbisni, më 6 tetor, bisedën me Vítor Sobral

JL 1355

Cláudia Vieira pikturon me ngjyrë rozë një natë kushtuar talenteve kombëtare

Cláudia Vieira pikturon me ngjyrë rozë një natë kushtuar talenteve kombëtare