1-1-e1669908198824-png

Festivali i Organeve Algarve fillon me një koncert në Kishën e Portimão

Festivali i Organeve Algarve kthehet këtë vit për edicionin e tij të 13 -të me shtatë koncerte në Portimão, Tavira, Faro dhe Boliqueime - më pak se zakonisht për shkak të pandemisë Covid -19.

E para do të mbahet në Igreja Matriz në Portimão të Premten më 6 Nëntor në orën 21:XNUMX, me organistin Pedro Monteiro që interpreton pjesë nga disa nga kompozitorët më të njohur në botë.

Artikujt e fundit