1-1-e1669908198824-png
Gastronomia në Portugali

Gastronomia në Portugali

Gastronomia portugeze mbart trashëgiminë kulturore të Portugalisë. Është një kuzhinë e larmishme dhe e shijshme, e karakterizuar nga pushtimi maure dhe romak, më pas i pasuruar ndjeshëm nga ekspeditat detare. Të zbulosh do të thotë gjithashtu të marrësh këshilla dhe informacion udhëtimi dhe prandaj njohin specialitetet e vendit, qofshin shije apo kulturore.

Gastronomi mesdhetare, bujare dhe autentike

Duhet të dini se produktet e reja nga Lindja dhe të rikthyera nga anijet portugeze në kohën e Zbulimeve të Mëdha kanë ndryshuar thellësisht dhe në mënyrë të qëndrueshme zakonet e të ngrënit të popullsisë së Portugalisë, po aq sa ato të të gjithë Evropës.

Kuzhina portugeze është e shijshme, por ushqyese. Bazuar në vajin e ullirit dhe hudhrën, kombinon fiqtë, bajamet, agrumet, erëzat dhe drithërat me peshkun dhe mishin. Ai është gjithashtu bujar në sasitë e tij, gjë që shpjegon pse disa restorante ofrojnë dy madhësi pjatash, meia-dozë (gjysma e pjesës përgjithësisht e mjaftueshme për një person) dhe dozë (racion i plotë që mund të merret për dy).

Ushqimi më i mirë portugez është provincial, autentik dhe i çuditshëm në përzierje, me variacione rajonale. Megjithatë, ajo tenton të ndryshojë, veçanërisht nën ndikimin e kuzhinës franceze pas kthimit në vendin e disa emigrantëve.

Ende shumë e shënuar nga origjina e saj e kuzhinës rurale, Portugalia ka një shumëllojshmëri shumë të gjerë të supave dhe lëngjeve. Për të kujtuar, supën e shijshme me lakër jeshile, caldo verde.

Pjatat e zakonshme përdorin shumë ushqim deti, sardele dhe veçanërisht merluc. Zakoni thotë se ka shumë më tepër receta për gatimin e merlucit se sa ditët e vitit...

Sa i përket mishit, portugezët kanë një preferencë të pamohueshme për mishin e derrit. Le të përmendim leitão-n e shijshme ose derrin gjidhënës. Përsa i përket ëmbëlsirave, ato janë shumë të ëmbla, me shije kanelle, shpesh të bëra sipas recetave të vjetra konvencionale.

Disa specialitete

Ëmbëlsirat & pasta

Në shitje në ëmbëlsirat e shumta (pastelarias) në Portugali, ato mund të shijohen në çdo kohë të ditës, por me moderim, pasi janë të ëmbla dhe me shumë kalori. Ato mbajnë emra që nuk janë pa humor: proshutë e vogël nga qielli - barku i murgeshës - kultura e engjëjve... Portugalia ka një shumëllojshmëri të gjerë ëmbëlsirash që mund të shijohen në dhomat e çajit ose në tavolinat e restoranteve dhe hoteleve. Zakonisht janë shumë të ngopura, shpesh bëhen me të verdhë veze dhe bajame me shtimin e kanellës.

Më i njohuri nga të gjithë është sigurisht Pastéi de Nata, reputacioni i të cilit është i pakalueshëm dhe që magjeps të gjithë qiellzën.

Kod

Një shprehje popullore thotë: “Ëndrra për të jetuar dhe merluci për të mbijetuar”. Merluci mbetet pjata e preferuar e portugezëve, dje e peshkuar me bollëk në Newfoundland, sot e importuar nga … Norvegjia.

Është në të gjitha menutë e restoranteve dhe fton veten në tavolinë në forma të pafundme, edhe në prag të Krishtlindjeve!

Port

Është verërat më të famshme portugeze. Pihet në fund të vaktit ose si ëmbëlsirë, disave e pëlqejnë si aperitiv. Çdo vit, 115 milionë shishe shiten në mbarë botën.

Vera portuale vjen nga lugina Alto Douro, e vendosur rreth njëqind kilometra në lindje të qytetit të Portos, e admiruar për vreshtat e saj të shkëlqyera me tarraca. Prodhimi i tij është i rregulluar rreptësisht dhe punëson 25 vreshtarë në bizneset e vogla të quajtura kuinta.

Por pikërisht në Vila Nova de Gaia (një qytet që ndodhet përballë Portos, në anën tjetër të lumit) kjo verë Douro përzihet dhe plaket për të marrë karakterin e saj të plotë.

Vaj ulliri

Portugalia është një prodhues i madh i vajit të ullirit (azeite), kjo është arsyeja pse është kaq e zakonshme të hasësh pemë ulliri kur udhëton në rrugët e vendit. Ky vend është gjithashtu një konsumator i madh dhe vaji i ullirit pasuron dhe shijon pa ndryshim kuzhinën portugeze. Do ta gjeni në të gjitha tavolinat e mira.

Portugalia ka 6 rajone me kontroll të emërtimit (AOP): Trás-Os-Montes, Beira Interior, Ribatejo, Moura, Alentejo Interior dhe Norte Alentejan. Në Francë është shumë e lehtë për të marrë këto vajra të shkëlqyera në dyqane të specializuara.

Artikujt e fundit