1-1-e1669908198824-png
World Travel Awards 2022

World Travel Awards 2022: Portugália uralja a versenyt

A World Travel Awards döntőjében a turizmussal kapcsolatos projekteket díjazták. Portugália tizenkét díjat nyert, köztük a világ első nagyvárosi tengerparti úti céljának járó díjat fővárosa Lisszabon számára. Ezért ez egy igazi diadal a Pays des Carnations számára. Ebben a cikkben további információkat talál a World Travel Awards 2022-ről.

A World Travel Awards jelentése

A World Travel Awards a „Turizmus Oscar-díjának” számít. Ez a program 1993-ban indult, és célja, hogy elismerje az idegenforgalmi ágazatban globális szinten végzett munkát a terület versenyképességének és minőségének javítása érdekében. A jelöltek kiválasztását világszerte több ezer iparági szakember végzi, akik minden évben kiválasztják kedvenceiket.

Portugália több díjat nyert

Portugáliát a „Világ vezető úti célja 2022”, „A világ vezető családi úti célja 2022” és „A világ vezető természeti úti célja 2022” kategóriákban jelölték. A díjátadó ünnepségen az ország tizenkét díjat nyert.

Ezekre a nemzetközi díjakra a nagyközönség, valamint 200 ország több mint 000 160 utazási és turisztikai iroda szakembere szavaz. A World Travel Awardsra való szavazáshoz regisztrálnia kell és meg kell erősítenie e-mail címét. Szavazni október 20-ig lehetett, a díjátadó ünnepséget (World Travel Awards Grand Final Gala Ceremony 2022) pedig az Al Bustan Palace-ban, egy ománi Ritz-Carlton szállodában tartották november 11-én.

A Portugália által kapott legkiemelkedőbb díjak

Portót választották a világ legjobb városi célpontjának és Lisbonne nyer a legjobb tengerparti nagyvárosi úti cél kategóriában. Ráadásul Madeira ismét nyolcadszor nyeri el a legjobb szigeti úti cél címet. A TAP ezenkívül a Legjobb légitársaság afrikai járatokra és a legjobb légitársaság Dél-Amerikába járatokra díjazottja lett.

Ami a nemzeti projekteket illeti, ezek közül kettő kiemelkedik:

• A Paiva Trails ismét elnyerte a World Travel Award-ot a legjobb kalandturisztikai látványosság kategóriában;
  • A Dark Sky Alqueva, a portugál-amerikai terület, amely lehetővé teszi, hogy zavartalanul gyönyörködhessen az éjszakai égboltban, elnyeri a Felelős turizmus díjat;

A szintén többszörös győztes Parques de Sintra – Monte da Lua a legjobb természetvédelmi cég lett. Ezzel párhuzamosan a portugál Amazing Evolution céget választották a legjobb butikhotel üzemeltetőjének. További „Oscar” díjat kaptak a portugál luxusszállodák, köztük az Olissippo Lapa Palace (klasszikus szálloda), a Dunas Douradas Beach Club (villák és golfüdülőhely) és a Pestana Palace Lisboa (a legjobb luxus üzleti szálloda).

Más országok által kapott díjak

A 2022-es World Travel Awards során Vietnam több díjat is elnyert, köztük a Hanoi városi menekülés díjat, a Phu Quoc természetes szigeti úti célja. Az ország egyben a legjobb örökségvédelmi célpont is.

Jamaica a legjobb úti cél a körutazásokhoz, és a nászutak esetében semmi sem veri felül Saint Luciát a Karib-térségben. Dubaj viszont a legjobb az üzleti utakra, és Ománt választották természeti célpontnak. A feltörekvő néznivalók listája között megtalálható Batumi, Georgia.

A további nagy nyertesek közé tartozik a Qatar Airways (legjobb légitársaság), az Emirates (a legjobb polgári repülési márka), az AirAsia (a legjobb olcsó ár), a Ritz-Carlton Aman (luxusszálloda és gyógyfürdő) és a Jumeirah Al Naseem (a legjobb szálloda, Egyesült Arab Emírségek).